Kita, Mezgimo siūlų ypatumai

Spalvų galia ir magija

Spalvos! Jos supa ir lydi mus visą dieną nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, kad ir kur mes eitume, kad ir ką bedarytume. Ryte tik suskambus žadintuvui, iš karto žvilgtelim pro langą ir pamatome tamsų, ryškiai mėlyną arba pilką dangų. Papusryčiavę sėdame į aititnkamos spalvos automobilį ar lipame į vienaip ir kitaip nudažytą autobusą. Dirbame greičiausiai pastelinių spalvų kabinete, bet dėl to pasistengiame išsirinkti mums artimą kompiuterio „foną“, į kurį pažvelgus jaučiame reikiamos energijos antplūdį arba, atvirkščiai, nusiraminimą. Vakare eidami miegoti savo artimiems žmonėms palinkime spalvotų sapnų. Taigi spalvos yra visur: kiekviename daiktelyje šalia mūsų. Dalies iš jų mes nesirenkame arba bent jau neįtakojame jų nuspalvinimo proceso. Tačiau tam tikrų spalvų pasirinkimas priklauso tik nuo mūsų ir dažniausiai (sąmoningai ar ne) atspindi mūsų vidinę būseną, norimą pasauliui perteikti žinutę. Kiekvieną mielą dieną mes renkamės rūbus. Lygiai taip pat galvodami apie vieną ar kitą apdarą, mes renkamės siūlus. Pagalvokite, juk tikrai buvo dienų, kai norėjosi įsisupti į ramių žemės spalvų paletę ir visą dieną tarsi plaukti pasroviui jų šešėlyje. Tačiau esu tikra, kad beveik kiekvienam pasitaikė akimirkų, kai reikėjo raudonos suknelės, raudonų batelių ar ryškaus papuošalo ir visa ši spalvų energija atrodė ne slegianti, o suteikianti Jums sparnus. O ar susimąstėte, kodėl?

Farmacininkė iš Anglijos Wicky Wall, spalvų terapijos Aura – Soma įkūrėja*, sakydavo, kad „mes esame spalvos, kurias pasirenkame. Ir šios spalvos atspindi tikruosius mūsų esybės poreikius“. Gydymas spalvomis buvo praktikuojamas dar senovės Egipte, Kinijoje, Indijoje. Spalvos yra galinga jėga ir kieviena iš jų neša savo magišką žinutę.

Pacific Islander woman knittingMezgimas ir (ar) nėrimas yra ypatingai stipriai susiję su spalvomis. Pirmiausia todėl, kad dažniausiai mezgant kuriame rūbą sau, tad spalvą renkamės tokią, kuri tuo metu mums atrodo labiausiai reikalinga ir artima. Be to, pasirinktas siūlas, kol rankdarbis yra pabaigiamas, tikrai ilgą laiką „draugauja“ su mumis ir pinasi tarp mūsų pirštų, tad jo spalvų skeldžiama energija per akis visą tą laiką skverbasi giliai į mus. Pastaruoju metu prisiminiau, kaip pati ne vieną kartą savo žinutėse esu rašiusi, kad „pažiūrėkite, koks siūlas – tikra spalvų terapija“. Ir dabar pagalvojusi apie tuos siūlus, kurie išprovokavo tokią reakciją, atrodo, jaučiu tą geros energijos srautą, kuris ir tuomet mezgant su kieviena mezginio akimi kėlė nuotaiką ir vertė intuityviai šypsotis. Pasirodo, viskas buvo ne šiaip sau, o įsiklausymas į savo vidinį balsą renkantis siūlus (nesvarbu, ar tai būtų tikra, ar elektroninė siūlų parduotuvė), buvo didelis ir teisingas žingsnis. Tad panagrinėkime spalvų reikšmes ir pažvelkime į pačias spalvas iš arčiau: kaip kiekviena jų mus veikia, kodėl mes jas renkamės ir kokią žinutę jos su savimi neša.

Raudona

Siūlai – Hjertegarn Lima 2060 http://www.siltassiulas.lt

Tai pirmoji, pagrindinė čakra – Muladhara; padėtis kūne – pėdos, kojos, klubai, stuburo apačia; veikia inkstus, antinksčius, kraujotakos sistemą, kaulus, sąnarius; daro poveikį materialaus pasaulio suvokimui, pernelyg nutolusiems nuo jo, gali padėti į jį sugrįžti.

Raudona spalva – tai labiausiai stimuliuojanti vibracija iš viso spalvų spektro. Tai, kokia yra mūsų reakcija į šią spalvą, parodo mūsų santykį su pačiu gyvenimu. Žmonės, mėgstantys raudoną spalvą, yra „revoliucionieriai“, aktyvūs, iniciatyvūs, eina kitų dar nepramintais takais, yra tvirti kūnu, judrūs, ištvermingi, emocionalūs ir seksualūs, nemėgstantys rutinos, juos žavi nuotykiai ir gyvenimo permainos. Jei gyvenime jiems trūksta įspūdžių, gali padaryti „daug triukšmo dėl nieko“, kad gyventi būtų įdomiau. Nors kraštutiniu atveju šie žmonės gali būti greitai užsiplieskiantys, netgi agresyvūs, tačiau tuo pačiu visada bus mylintys, pasiaukojantys ir savarankiški.

Jei norisi rinktis raudoną spalvą, tai gali būti reakcija į sunkų, varginantį darbą, nesaugumo būseną, finansines problemas, nuovargį, tramdomą pyktį arba įsimylėjimą. Raudonos spalvos poreikis gali būti ženklas, kad galbūt atėjo metas daryti revoliuciją ir kažką iš esmės pakeisti savo gyvenime.

Rausva (rožinė)

Tai reprodukcinė, lytinė sritis, pirmoji, pagrindinė čakra – Muladhara; padėtis kūne – lytiniai organai, gimda, hormoninė sistema; daro poveikį besąlyginei meilei, globai, kūrybiškumui.

Siūlai – Scheepjeswol Stone Washed 808 Corundum Ruby http://www.siltassiulas.lt

Rožinė spalva – tai šviesus raudonos spalvos atspalvis, besąlyginė meilė. Mūsų reakcija į rožinę spalvą rodo, kiek galime save besąlygiškai priimti ir mylėti, atsiverti tarpusavio santykiams ir švelnumui. Tuo pačiu tai moteriškumo archetipas, rodantis mūsų santykį su mama.

Šią spalvą mėgstantys žmonės yra romantikai, estetai, perfekcionistai, jiems būtina tvarkinga aplinka, kultūringas bendravimas, sunkiai įsivaizduoja gyvenimą be meilės ir romantikos. „Rožinės“ moterys dažnai būna per daug kritiškos savo išvaizdai, siekia tobulybės, kankina savo kūną dietomis ir plastinėmis operacijomis, tačiau giliai viduje visu tuo tiesiog gali būti bandoma slėpti vidinę tuštumą ir menkavertiškumo jausmą. Rožinė spalva moko, jog nereikia būti tobulai, pakanka tiesiog būti gerai.

Rožinės spalvos noras gali reikšti švelnumo ir meilės poreikį, būtinybę priimti save su visais trūkumais ir privalumais, apgaubti save besąlygiška meile. Ši spalva ypač svarbi moterims ir merginoms, nes moko priimti vidinį moteriškumą.

Koralinė

El. parduotuvė "Šiltas siūlas"
Siūlai – Lettlopi 1408 http://www.siltassiulas.lt

Ši spalva padeda spręsti meilės be atsako problemas, psichinę priklausomybę. Šią spalvą mėgstantys žmonės dažnai būna itin jautrūs, vertina estetiką, artimus tarpusavio santykius, įsimylėję neretai praranda patys save. Ši spalva atspindi endokrininę sistemą, šalinimo organus ir hormoninę pusiausvyrą.

Oranžinė

Tai antroji, kryžkaulio čakra – Svadhistana; padėtis kūne – pilvas, apatinė liemens dalis; veikia lytinius organus, kiaušides, sėklides, prostatą, šlapimo pūslę; daro poveikį kūrybiškumui, seksualumui, išminčiai.

www.siltassiulas.lt
Siūlai – Scheepjeswol medvilnė Cotton 8 http://www.siltassiulas.lt

Oranžinė spalva dažnai atspindi žmogaus išgyvenamą stresą, traumuojančius įvykius arba tiesiog daugybę permainų, su kuriomis nepajėgiama susidoroti. Šios spalvos pasirinkimas gal būti pagalbos prašymas, reikalaujantis greito reagavimo. Ši spalva skatina dažnesnį kvėpavimą ir katarsį – nuslopintų emocijų ir reakcijų išsireiškimą, gali sukelti juoko priepuolius arba ašaras. Tokio jausmų proveržio nereikia bijoti, nes tai būdas išleisti viduje susikaupusią įtampą.

Jei oranžinė spalva vyrauja žmogaus apsirengime daugelį metų (kas pasitaiko gana retai), tokį žmogų galima vadinti „kompanijos siela“, susibūrimų mėgėju, masinių renginių organizatoriumi, kuris gali nuslopinti asmeninius poreikius vardan visuomenės gerovės. „Oranžinis“ žmogus yra šiltas, spontaniškas, emocionalus. Kraštutiniu atveju galimos isteriškos reakcijos, karštakošiški poelgiai.

Geltona

Siūlai – Hjertegarn Hjerte Fine vilna 3810 http://www.siltassiulas.lt

 

Tai trečioji saulės raizginio čakra – Manipura; padėtis kūne – saulės raizginys, viršutinė liemens dalis; veikia virškinimo sistemą, skrandį, kasą, nervų sistemą, odą; daro poveikį įgytoms žinioms, asmeninei valiai.

Geltona spalva – racionali ir kryptinga, padedanti apsispręsti, nugalėti baimes, gerinanti atmintį. Mūsų reakcija į šią spalvą – tai mūsų požiūris į tvarką, struktūrą, logiką, gyvenimo džiaugsmą.

Žmonės, kuriems patinka geltona spalva, yra racionalūs, logiški, pasižymintys aukštu intelektu, gera atmintimi, išlavintu mąstymu, gerai supranta skaičių ir įstatymų pasaulį, moka planuoti savo veiklą, tad dažnai užima atsakingas pareigas. Iš kitos pusės, geltona spalva gali reikšti nuo išorės slepiamą vidinį nerimą ir įtampą. Ilgalaikis stresas gali sukelti nervų sistemos jautrumą, kuris pasireiškia virškinimo sistemos sutrikimais.

Momentinis geltonos spalvos pasirinkimas gali reikšti poreikį objektyviai žvelgti į gyvenimą, būtinybę priimti logišką sprendimą ir kryptingai jį vykdyti. Geltona spalva rekomenduojama intensyviai mokantis, egzaminų metu, nes padeda įsisavinti naują informaciją. Taip pat geltonos spalvos poreikis gali reikšti gyvenimo džiaugsmo ir saulės šviesos trūkumą, arba tiesiog paprastą norą džiaugtis visu supančiu pasauliu.

Auksinė

Scheepjeswol Maxi 932Šios spalvos mėgėjai nepuola į kraštutinumus, yra tvirti, valingi, daug žino, yra pažengę dvasiniame tobulėjime. Tokiems žmonėms dažnai siūloma vadovauti. Tačiau kartais šios spalvos žmones gali apimti nervingumas, nepagrįsta baimė, dvasinė painiava, todėl tokiais atvejais reikia pasitelkti savo išmintį ir viską išsiaiškinti su pačiu savimi. Ši spalva simbolizuoja stuburą, odą ir nervus.

Alyvuogių žalia

El. parduotuvė "Šiltas siūlas"
Siūlai – Scheepjeswol Cotton 8 medvilnė 669 http://www.siltassiulas.lt

Šie žmonės yra jautrūs, tolerantiški, užjaučiantys, bet kartu kryptingi, valingi, su geru humoro jausmu. Tai yra harmonija tarp širdies ir proto. Kartais šie žmonės širdyje nešiojasi kartėlį, pavydą, apmaudą. Kad dominuotų gerieji bruožai, tokiam žmogui reikia pasistengti išlaikyti vidinę ramybę. Ši spalva siejama su storąja žarna, plaučių sritimi ir užkrūčio liauka, kuri itin svarbi augimui ir imuninei sistemai.

Žalia

Tai ketvirtoji, širdies čakra – Anahata; padėtis kūne – krūtinės sritis; veikia širdį, plaučius, užkrūčio liauką; daro poveikį meilei, vidinei erdvei, tiesai.

Siūlai – islandiška vilna Einband 1764 http://www.siltassiulas.lt

Žalia spalva – tai gamtos ir natūralumo spalva, atspindinti požiūrį į gamtos ciklus, savojo gyvenimo kelio ar asmeninės erdvės paieškas. Žalia spalva stabilizuoja, balansuoja, padeda rasti atskaitos tašką, pailsėti po darbų.

Tie, kuriems patinka žalia spalva, dažniausiai yra mėgstantys augalus, gyvūnus ir buvimą gamtoje, vertinantys natūralų gyvenimo būdą ir ekologiją. Šie žmonės sąžiningi, darbštūs, kuklūs, punktualūs, „kovotojai už tiesą“, linkę aukotis vardan kitų gerovės. Ilgainiui toks aukojimasis gali pasireikšti kaip rimtumas ir vidinis liūdesys – „žalias“ žmogus gali apgailestauti dėl praleistų galimybių gyvenime.

Situacinis žalios spalvos poreikis gali reikšti patiriamą stresą, greitą gyvenimo tempą, erdvės ir laiko sau trūkumą. Gal tai ženklas, kad reikia tiesiog pasivaikščioti gamtoje ir rasti laiko poilsiui. Nors kartais žalios spalvos pasirinkimas gali reikšti praradimo, liūdesio jausmą, tačiau visgi ši spalva sufleruoja, kad žmogus renkasi Gyvenimą, kuris užgydo visas žaizdas.

Turkio

Tai ketvirtoji su puse čakra – Anada-khanda centras, dvasinė širdis; padėtis kūne – viršutinė krūtinės dalis, dešinysis petys; veikia užkrūčio liauką, imuninę ir kvėpavimo

Siūlai - Scheepjeswol Invicta Colour 972 (www.siltassiulas.lt)
Siūlai – Scheepjeswol Invicta Colour 972 http://www.siltassiulas.lt

sistemas; daro poveikį emocinei saviraiškai, kūrybiškumui, bendravimui su auditorija, oratorystės menui.

Turkio spalva – susidomėjimo naujomis technologijos, mokslo ir meno jungtimi atspindys. Ši spalva rodo mūsų reakciją į kūrybiškumą, emocinę saviraišką ir gyvenimo naujoves.

Mėgstantis turkio spalvą yra žmogus pasižymi giliu vidiniu pasauliu, kūrybiškumu (rašytojo ar poeto talentu), idealistiniu pasaulio matymu. Turkio spalva padeda įvaldyti naujas technologijas, išmokti naujų kalbų, skatina meninius gebėjimus.

Momentinis turkio spalvos pasirinkimas gali reikšti „prarytus jausmus“, neišreikštą džiaugsmą, jausminio ryšio su aplinkiniais trūkumą. Taip pat ji gali reikšti, kad asmuo mąsto apie savo vietą kolektyve, pasaulyje, gyvenime apskritai.

Mėlyna

Tai penktoji, gerklės čakra – Višudha; padėtis kūne – kaklas ir gerklė; veikia skydliaukę, priešskydinę liauką, balso stygas, kvėpavimo sistemą, širdį; daro poveikį bendravimui, savo išgyvenimų, minčių verbalizavimui.

Mėlyna – tai ramybės ir vidinių apmąstymų spalva, skatinanti savianalizę, diplomatinius sugebėjimus, saugumo jausmą, padedanti atsipalaiduoti.

Siūlai – Hjertegarn Extrafine Merino 120 http://www.siltassiulas.lt

Mėlyną spalvą mėgstantis žmogus greičiausiai bus intravertas, tylus, ramus drovus, mokantis išklausyti ir ramiai išsakyti savo nuomonę, bet jos neprimesti. Toks žmogus gali būti puikus derybininkas. Jis nemėgsta konfliktų, blogai jaučiasi triukšmingoje aplinkoje. Po ramaus, tylaus žmogaus kauke gali slėptis labai vieniša asmenybė, nesugebanti užmegzti emocinių ryšių su sau svarbiais žmonėmis ir besivaržanti atskleisti savuosius talentus.

Mėlynos spalvos pasirinkimas gali reikšti tylos, ramybės poreikį. Galbūt atėjo laikas nurimti ir apmąstyti susiklosčiusią situaciją. Mėlyna spalva visuomet skatina pažvelgti į savo vidų, sugrįžti į savojo gyvenimo tėkmę, paleisti tai, kas baigėsi, ir atsiverti tam, kas ateina, t. y. pasitikėti Gyvenimu.

Karališka mėlyna (Indigo)

Siūlai – islandiška vilna Einband 9277 http://www.siltassiulas.lt

Tai šeštoji kaktos čakra, trečioji akis – Adžna; padėtis kūne – veidas, galva; veikia regos, klausos, skonio, uoslės organus, galvos smegenis, hipofizę.

Karališka mėlyna (indigo) – tai mistikos, paslapties, gyvenimo filosofijos spalva. Ją mėgstantys žmonės pasižymi, pastabumu, išlavinta intuicija, gali skaityti kitų mintis, matyti simbolinius sapnus, nujausti įvairias gyvenimo situacijas. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad visi tokie žmonės yra „burtininkai“, šios savybės gali būti panaudojamos, pavyzdžiui, darbe ir versle, nes įžvalgumas, situacijos pajautimas gali būti naudingas daugelyje sričių. Šios spalvos pasirinkimas gali rodyti aukštą intelektą, domėjimąsi filosofija, psichologija, dvasinėmis praktikomis. Šio tipo asmenybei ypač pavojingas dvasinis sąstingis, vidinis tingulys, nes atsivėrusios viršutinės čakros reikalauja panaudoti savo gebėjimus pagal paskirtį. Todėl šios spalvos žmogus bus priverstas suformuoti savo gyvenimo filosofija, ieškoti gyvenimo prasmės ir pašaukimo, o užblokuota karališka mėlyna energija gali pasireikšti kaip depresija, gyvenimo beprasmiškumo suvokimas, miego sutrikimai, galvos skausmai, egzistencinės krizės.

Situacinis šios spalvos pasirinkimas gali reikšti, kad siela pavargo „slysti“ gyvenimo paviršiumi ir pasiilgo tikrosios prasmės. Gal atėjo laikas pamąstyti apie tikrąsias gyvenimo vertybes.

Violetinė

Tai septintoji viršugalvio čakra – Sahasrara; padėtis kūne – viršutinė galvos dalis; veikia galvos smegenis, kankorėžinę liauką; daro poveikį dvasingumui, ryšiui su kosmosu.

Violetinė – labiausiai atpalaiduojanti, paskutinė matoma vaivorykštės spalva. Tai viena svarbiausių gydomųjų spalvų: ji transformuoja įtampą, mažina skausmą, padeda suvokti problemų priežastis ir jas įveikti, neigiamą energiją paverčia teigiama, įkvepia viltį, skatina dvasinį tobulėjimą ir vidinę ramybę.

Siūlai – islandiška vilna Lettlopi 1414 http://www.siltassiulas.lt

Žmogus, kuriam patinka violetinė spalva, savo paskirtį suvokia kaip tarnavimą, gydymą, pasaulio kančios mažinimą. Tokiems žmonėms dažnai kiti „išsiverkia ant peties“, patiki paslaptis, išpasakoja problemas. Po tokio pokalbio jaučiamas palengvėjimas, nes violetinė vibracija „nuodėmklausio“ auroje neigiamą energiją paverčia teigiama ir iš esmės keičia požiūrį į situaciją. Dėl to „violetiniam“ žmogui riektų įgyti žinių apie psichologiją, gydymą, energetiką, dvasinę praktiką, kad po tokių pokalbių jis galėtų kitam padėti pats netapdamas „šiukšlių kibiru“.

Pagal paskirtį nenaudojami violetiniai talentai gali pasireikšti nuoboduliu, ilgesiu, bepriežastiniu liūdesio ir gyvenimo beprasmiškumo jausmu, psichikos sutrikimais ar religiniu fanatizmu.

Madženta (fuksino, avietinė)

Siūlai – Hjertegarn Alpaca Silk 9130 http://www.siltassiulas.lt

Tai aštuntoji čakra – Sielos žvaigždė; padėtis – jau už fizinio kūno ribų, virš galvos; daro poveikį pasiaukojančiai meilei, tarnavimui, savojo pašaukimo realizavimui.

Madženta – tai nematoma spalva, esanti virš galvos, ją atitinkantis energetinis centras saugo informaciją apie visas žmogaus galimybes ir pašaukimą. Ši spalva pasižymi harmonizuojančiu, savireguliaciniu poveikiu, prisitaiko prie esamos situacijos: arba stimuliuoja, arba atpalaiduoja. Madženta atstato išsekusias jėgas, nuramina įsiaudrinusią nervų sistemą, padeda pailsėti per trumpą laiką, todėl tinka žmonėms, kuria nuolat rūpinasi kitų sveikata ir gerove. Ši spalva tokiems žmonėms padeda pasirūpinti patiems savimi.

Šia spalvą renkasi aktyvūs, dosnūs, pasiaukojantys, globėjiški žmonės. Madženta žmogaus paslaptis dažnai būna vienišumo, nereikalingumo jausmas, kurį jis dažnai bando įveikti rūpindamasis kitais.

Madženta spalvos pasirinkimas tam tikru momentu gali rodyti nuovargį po sunkaus, ilgai trukusio darbo, išsibarstymo jausmą nuolat rūpinantis kitais, savųjų talentų paieškas, norą praplėsti užsiėmimų ratą ar rasti širdžiai mielą laisvalaikio užsiėmimą.

www.siltassiulas.lt
Siūlai – islandiška vilna Eiband 0851 http://www.siltassiulas.lt

Bespalvė (balta, sidabrinė)

Tie, kuriuos traukia skaidri balta spalva, turi drąsos nesutikti su savo atvaizdu veidrodyje. Ši spalva simbolizuoja šviesą, aiškumą, grynumą, gilinimąsi į save, tačiau kartais ji gali byloti ir kančią. Fiziniu lygmeniu ji simbolizuoja organizmo apsivalymą.

Visos spalvos yra savitai gražios, įdomios, neša savyje atitinkamą žinutę ar dovanoja mums savo turimą energiją. Tad rinkdamiesi spalvas (siūlus, rūbus, namų sienų dažus, paprastus daiktus), visada darykime tai atsižvelgdami ne į vyraunjančią madą, o savo vidinį balsą, nes savo tikrųjų poreikių, savo dvasinio vidaus suvokimas, savo spalvos siunčiamos žinutės pajautimas gali būti harmoningų santykių su pačiu savimi pradžia, kuri neretai tampa mažų gyvenimo stebuklų pagrindiniu impulsu.

——————————————————————————————————————–

*Aura – Somos spalvų terapija atsirado 1984 m. Anglijoje aklos farmacininkės Wicky Wall dėka. „Aura“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „šviesą, lengvą kvėpavimą“, o „Soma“ – tai „kūnas“ (graik. klb.) arba „gyvos energijos“ (sanskrito klb.). Aura – Soma sujungia šviesą su kūnu, moko atrasti savo vidinę šviesos esybę ir pastebėti gyvas energijas, supančias mus kiekviename žingsnyje. Aura – Somos pagrindinis instrumentas, diagnozavimo ir gydymo plačiąja prasme priemonė – tai 107 įvairiaspalviai 50 ml talpos buteliukai, kurių kiekvieną sudaro eterinių aliejų ir vandens tinktūros derinys. Žmogui leidžiama iš visos spalvų paletės išsirinkti 4 jam labiausiai artimus, labiausiai traukiančių spalvų buteliukus. Šie pasirinkti buteliukai parodo žmogaus auroje vykstančias vibracijas, kurios gyvenime pasireiškia kaip charakteris, emocijos, būdo bruožai, elgesio stereotipai. Remiantis žmogaus pasirinktomis spalvomis, vyksta išsami analizė, padedanti žmogui pažvelgti giliau į save, atrasti savąją vietą pasaulyje, realizuoti savo tikrąjį pašaukima, t. y. būti savimi.

** Rašant naudotasi psichologės D. Braziulytės įžvalgomis ir spalvų aprašymais (www.deivespasaulis.lt)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s