Mezgimo siūlų ypatumai

Jako vilna – Centrinės Azijos lobis

Yak (Bos mutus) in Letdar alpine meadows Annapurna Circuit Manang District Himalaya NepalVisai neseniai tiek į e-parduotuvę http://www.siltassiulas.lt, tiek į Lietuvą apskritai atvažiavo naujas prekės ženklas – šveicarų kompanija LANG YARNS ir dvi labai gražios jų siūlų rūšys:

  • YAK – 50% jako vilna, 50% merino vilna; 50 g/130 m;
  • Donegal tvido siūlai – 100% vilna, 50 g/190 m.

Su tvido siūlais viskas kaip ir aišku: gražu, natūralu, šilta, minkšta, mieli žaismingi tvido pumpurėliai ir garantuotas išskirtinis mezginys. Yak siūlų pavadinimas palieka intriga. Mūsų mezgimo mylėtojai pakankamai gerai pažįsta alpakos, kašmyro, angoros vilnas, bet jaką kol kas žino ne kiekvienas. Ne visi girdėję, kad toks didžiulis ir net kiek grubios išvaizdos gyvūnas gali duoti tokią nepaprastai švelnią, unikalią, ypatingai šiltą ir kokybišką vilną. Jako vilna yra drąsiai lyginama su kašmyru, o kai kurių mezgėjų nuomone, ją net pralenkianti.

Šis Himalajų regiono gyvūnas tikrai nusipelno atskiro straipsnio, tad visą išsamią istoriją, kas tas jakas ir kuo tokia ypatinga jo vilna rasite čia.

Nemėgstantiems daug skaityti ir norintiems iš karto griebti jaką už ragų – Lang Yarns Yak jako vilnos mezgimo siūlus rasite čia.

2 mintys apie „Jako vilna – Centrinės Azijos lobis“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s