Mezgimo siūlų ypatumai, Mezginiai suaugusiems, Siūlų apžvalgos

Rudens linksmumas slypi dryželiuose!

Kai už lango vis labiau ir labiau rudenėja, o spalvingi medžiai po truputį baigia nusimesti paskutinius lapų likučius, ruduo mums atsuka savo pilkąją pusę, kurios matyti mes dažniausiai visai nenorime… Saulė itin vangiai ir itin retai kyšteli savo spindulį iš už apsiniaukusio dangaus sluoksnio, stebuklingai gražius auksaspalvius lapus baigia surinkti šlavėjai, o lietus tarsi sutvirtindamas ši paveikslą permerkia viską šlapiais lašais. Vadinasi reikia spalvų!

Kai pirmą kartą pamačiau olandų gamintojo Scheepjes naujų River Washed (50 g/130 m; 78% medvilnė, 28% akrilanas) siūlų reklamą, ilgai nesinorėjo paleisti to paveikslėlio iš akių. Buvo taip gražu, taip miela ir išraiškinga… taip ryšku…! Bet ryšku gerąją prasme. Spalvos buvo tokios išraiškingos ir gaivios, kad tiesiog “gėriau“ jas akimis! Visos spalvos buvo pavadintos žinomų pasaulio upių pavadinimais, tad daugiau keliaujantys ar tiesiog gerai išmanatys geografiją, tikrai ras kamuoliukuose kiekvienos iš upių charakterį.

Scheepjes River Washed siūlai. Kokie jie?

 • Spalva

Visiems, kas žino olandų Scheepjes gamintoją, šį rudenį pasirodę River Washed siūlai nebuvo visiška naujiena. Tai buvo prieš pora metų išleistų ir milžiniško populiarumo sulaukusių Stone Washed siūlų spalvingesnė versija. Stone Washed siūlų pagrindas visose spalvose yra nebalintos medvilnės savitai puriai suvytas siūlas, pilnas tam tikros spalvos akrilo pūko, kuris ir suteikia kiekvienam siūlui jo spalvą. River Washed siūluose spalvomis yra žaidžiama abiejose elementuose: spalvotas yra tiek pagrindinis medvilninis siūlas, tiek akrilo pūkas. O parinkus skirtingas šių elementų spalvas gaunasi neapsakomai gražus “chameleoninis“ spalvų derinys.

 • Švelnumas

Siūlai yra neapsakomai švelnūs, tad tinka ir tiems, kad siūlo švelnumas yra neišvengiama būtinybė, ir tiems, kuriems tiesiog malonu, kai siūlas glosto, o ne kanda.

 • Skalbimas

Skalbiamas mezginys iš šių siūlų nerodo ypatingų kaprizų. Nors ištraukus mezginį iš vandens gali pagrįstai atrodyti, kad mezginys patįso (aš net sąmoningai norėjau, kad mano suknelė šiek tiek pailgėtų), tačiau džiovinant viskas gražiai grįžta į savo vietas ir gaunate visiškai tą patį rezultatą, kurį ir įmerkėte į vandenį.

 • Mezginio lygumas

Nors ir taip mezgu pakankamai tolygiai, tačiau mezgant iš River Washed arba Stone Washed siūlų mezginio akys gula, atrodo, dar gražiau! Nežinau, kur slypi viso to paslaptis, matyt purus siūlas ir pūkelis turi savo vidinės magijos.

Dryželiai ir… suknelė!

Kad ir kokiu tvirtu charakteriu būtume apdovanoti, vis tiek aplinkiniai daro musm įtaką. Džiugu,

kai ta įtaka gera, skatinanti tobulėti ir išbandyti kažką naujo. Būtent dėl nuolat sukneles mezgančių klienčių paskatinimų į mano mezginius atėjo… suknelė! Sakyčiau, kad net ne atėjo, o labai tyliai ir nedrąsiai atsliūkino, nes galvojau, kad dėl laisvo laiko mezginiams bei įgūdžių stokos, toks mezginys ne man. Tačiau, pasirodo, kartais reikia tiesiog pabandyti. Modelis atsirado mintyse, buvo paprastas, be didesnių “kliošų“ ir virtuaziškų kiauraraščių. Tačiau pabandyti buvo tikrai labai įdomu.

Šios trys spalvos: 949 Yarra, 942 Steenbras ir 948 Danube, kaip dažniausiai ir būna, į derinį susidėliojo visiškai instinktyviai, vos pamačius prmą kartą atvažiavusią River Washed siūlų siuntą. Buvo ryšku. Bet kartu jos taip gerai derėjo viena su kita, kad buvo neįmanoma atsispirti.

Mezgėsi greitai ir smagiai, o prieš akis vėrėsi visa spalvų gelmė. River Washed siūlai turi savotišką “chameleoninį“ efektą. Dėl skirtingų pagrindinio siūlo ir pūkelio spalvų, žiūrint iš viršaus mezginys atrodo vienaip, o pasilenkus kitu kampu – įgauna šiek tiek kitokį atspalvį.

Trumpa informacija apie suknelę:

 • dydis apytiksliai 38 (M);
 • iš viso prireikė 14 vnt. River Washed siūlų (6 vnt. Yarra, 6 vnt. Steenbras ir 2 vnt. Danube spalvų);
 • megzta 3 mm virbalais;
 • po skalbimo mezginys visiškai nepakeitė savo formos ir matmenų;
 • nugaros, priekio dalys ir rankovės megztos atskirai, vėliau visas susiūta;
 • nugaros ir priekio dalims dėta po 92 akis;
 • mezginys išplatintas taip, kad ties pažastimis nugaros ir priekio dalys būtų po 106 akis;
 • kaklui paliktos 54 akys, pačiams – po 26 akis.;
 • stati apykaklė nugaros dalyje megzta visiškai tiesiai aukštyn, priekio dalyje 2 kartus į vieną pusę ir 2 kartus į kitą pamegzta sutrumpintomis eilėmis, kad susidarytu nedidelis įlinkis ir būtų patogiau dėvint;
 • rankovėms uždėta po 38 akis ir tolygiai pridedant išplatinta iki 68 akių ties pažastų vieta;
 • Scheepjes River Washed siūlus rasite mūsų el. parduotuvėje www.siltassiulas.lt.

Pabaigusi šią suknelę pirmiausia pagalvojau, kad visada reikia neapibrėžti rankdarbių srityje griežtų ribų, ką mes sugebame ir ko tarsi ne. Mes visos mokame tikrai daug, tik dažnai reikia išdrįsti arba tiesiog leisti sau pabandyti kažką naujo. Juk tai yra taip neapsakomai įdomu!

O čia keli galimi deriniai galbūt Jūsų naujai suknelei. O gal megztukui… puikiai įsivaizduoju minkštą ilgą užsegamą dryžuotą megztuką… prie džinsų ir paprastų vienspalvių (gal net baltų?) marškinėlių. Turėtų būti stilingas derinys. Ir joks ruduo nebus per pilkas ar per niūrus. Rudens linkmumas slypi dryželiuose! 🙂

Gero visoms kūrybinio įkvėpimo!

Linkėjimai,

Milda

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s